V Ružomberku sa nám bodovať nepodarilo

V nedeľnom zápase 7. kola Niké ligy sme prehrali na pôde MFK Ružomberok tesne 0:1.

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 37. Hladík

ŽK: Luterán, Gabriel – Faško, Ďatko, Oravec, Koštrna 2x

ČK: 61. Selecký – 90+3. Koštrna

Diváci: 1024

Rozhodovali: Kružliak – Košecký, Jánošík

Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (82. Köstl) – Gomola, Luterán (90+5. Múdry), Lavrinčík, Selecký – Hladík (C), Kelemen (62. Madleňák), Chobot (82. Tučný)

Podbrezová: Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Chyla (56. Talakov) – Ridwan, Ďatko (82. Slávik), Faško (56. Deml), Grešák (72. Smékal) – Galčík, Juritka (46. Yirajang)

Ružomberok začal stretnutie aktívnejšie a Danko mal prvú prácu po strele z voleja od Luterána. Neskôr Oravec odkopol z päťky nepríjemný strieľaný center Hladíka. Prvýkrát Ťapaja na opačnej strane ihriska zamestnal Galčík, gólman domácich zasiahol pravou rukou.

Náš brankár zas dobrým zákrokom vytlačil nad brvno hlavičku Luterána, ale pri strele z diaľky od Hladíka už inkasoval. Kapitán Ruže namieril ľavačkou presne k žrdi. V druhom polčase dostala Podbrezová výhodu presilovky. Po výbornej prihrávke Demla za obranu mohol ísť Grešák sám na kasu, nedovolene ho zastavil Selecký.

Napriek tomu ďalšie minúty priniesli dve nepríjemné hlavičky Mojžiša a Hladíka, obe Danko skvele zneškodnil. Aktívny Galčík v 77. minúte ľavačkou vypálil veľmi tvrdo, Ťapaj si poradil. Rovnako aj o niekoľko chvíľ neskôr, keď náš futbalista nedal lopte dostatočnú razanciu.

Zverenci trénera Štefana Markulíka prehru odvrátiť nedokázali. V nadstavení ešte videl po dvoch žltých červenú kartu Kristián Koštrna. Najbližšie sa predstavíme v nedeľu 22. septembra o 18:00 v Zelpo Aréne proti Michalovciam.