Vysoká výhra U12 proti Žiline, U19 na východe prehrala

Naši dorastenci v kategórii U19 v nedeľu prehrali na pôde Michaloviec. Potešili nás však mladší žiaci v súbojoch proti Žiline a takisto prípravky.

U19

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:0)

Gól: Sekerka

Podbrezová: Domaniský – Lajčiak, Galoviť, Bachna – Bohmer (75. Vaško), Petic (65. Greško), Kuťka, Horváth (46. Duda) – Jánoš (65. Rusnák), Šubert, Urban (46. Sekerka)

Vratislav Greško, tréner: „Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme nechceli a viezlo sa to cely čas. Množstvo zbytočných nepresností bez tlaku súpera, následne sme sami vyhľadávali súboje, ktoré boli zbytočné. Dostali sme sa do zápasu gólom, vzápätí sme však inkasovali.“

U13

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:3 (2:0)

Góly: Strelník 3

Pobrezová: Floch, Dutka, Kindernay, Baka, Ambros, Budovec, Úradník (C), Horský, Jančo, A. Brzuľa, Strelník, Khiminets, Valter, T. Brzuľa

Tomáš Brindza, tréner: „Do zápasu sme išli s cieľom predviesť najlepšiu hru, akú momentálne dokážeme. Chceli sme na súpera tlačiť vysokým presingom, čo nám vychádzalo a donútili sme súpera k chybám, z ktorých sme v prvom polčase bohužiaľ nevyťažili gól a strácali sme veľa lôpt hneď po zisku. Dostali sme gól po chybe v rozohrávke a druhý zo spornej penalty. Cez polčas sme si povedali, že potrebujeme zlepšiť predfinálnu a finálnu fázu, upokojiť hru s loptou a tlačiť na súpera ešte viac. Podarilo sa nám to a za 20 minút sme otočili zápas na 3:2. Okrem toho sme ešte dvakrát trafili konštrukciu brány. Mrzí nás gól na 3:3, keď sme zaspali pri odrazenej lopte od brankára po priamom kope. Sme vďační za remízu, ale dalo sa z toho vytrieskať viac. Bol to veľmi kvalitný žiacky zápas z oboch strán. Chlapcov chválime za predvedený výkon a obetavosť. Ukázali sami sebe, že dokážu hrať futbal s každým súperom.“

U12

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 4:14 (0:4, 2:0, 1:5, 1:5)

Góly: Pančíková 4, Kováčik 3, Veselovský 3, Fedor, Tršo, Paučo, Kapajčík

Podbrezová: Ťažký, Petrovič, Kapajčík, Giertl, Zelenčík, Fedor, Pančíková, Rosík, Veselovský, Krnáč, Zemko, Auxt, Kováčik, Melicher, Vašica, Siráky, Tršo, Schvarzbacher, Paučo

Jakub Kastelovič: „Počas celého zápasu bolo z našej strany výborné nasadenie a tempo. Pridali sme k tomu kvalitnú a rýchlu prácu s loptou, viacčlánkové kombinácie a podarilo sa nám niečo, o čom sme ešte pred nejakou dobou možno len snívali. Obrovská pochvala chalanom za výkon, kvalitu a emóciu, ktorú do zápasu dali. Veľmi sa z tohto víťazstva všetci tešíme, ale nemôžme sa uspokojiť a musíme pracovať ďalej ešte viac.“