Do ďalšieho kola Slovnaft Cupu po vysokom víťazstve v Bobrove

Zverenci trénera Štefana Markulíka postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. V stretnutí 3. kola domácej pohárovej súťaže vyhrali na ihrisku ŠK Olympia Bobrov 9:0 (4:0). Dva góly strelili Samuel Ďatko, Martin Talakov a Daniel Smékal. Po jednom pridali Roland Galčík, Peter Juritka a Alasana Yirajang.

Do zápasu sme vstúpili aktívne. Súpera sme zatlačili na jeho polovicu ihrisku. Dlho sme si však nevypracovali vyloženú gólovú príležitosť. Domáci hnaní entuziazmom a takmer tisíckou fanúšikov dlho vďaka obetavosti odolávali. Dokonca v úvodných tridsiatich minútach mali dve gólové príležitosti. V prvom prípade sme však loptu upratali na rohový kop v druhom zasiahol brankár Domaniský. Z nasledujúceho protiútoku sme už otvoril skóre stretnutia a doslova odomkli bránu Bobrova. V 32. min a 36. min sme predviedli akcie ako cez kopirák. Dokázali takpovediac zavrieť zadnú žrď súperovej brány. Najskôr si nabehol zľava Juritka a následne Talakov. Ešte pred odchodom do kabín upravili na rozdiel štyroch gólov Galčík a Ďatko z penalty po faule na Juritku. Druhý polčas sme odštartovali lepšie ako prvých štyridsaťpäť minút. Už v 47. min skóroval Talakov – 5:0. O štyri minúty neskôr zaznamenal druhý presný zásah Ďatko o ďalšie tri minúty poslal loptu do siete Yirajang – 7:0. Definitívnu podobu výsledku dal Smékal dvoma gólmi v rozpätí necelých štyroch minút – 9:0.

ŠK Olympia Bobrov – FK Železiarne Podbrezová 0:9 (0:4)

Góly: 32. Juritka, 36. Talakov, 37. Galčík, 41. Ďatko, 47. Talakov, 51. Ďatko, 54. Yirajang, 67. Smékal, 70. Smékal

Rozhodovali: Vaňo – Hrobárik, Ukropová

Diváci: 800

ŠK Olympia: Gužík – Kurják, Mušák (67. Kormaňák), Hollý, Pienčák, Fidrik (46. Gonšenica), Bobák, Hrubjak, Grobarčík (67. Melek), T. Trabalík (72. Pisarčík), Košút

FK Železiarne: Domaniský – Koštrna (46. Kuťka), Markovič, Mrva – Slávik (46. Sanusi), Deml, Ďatko (55. Smékal), Talakov – Galčík (46. Yirajang), Mašlej, Juritka (46. Chyla)