Domáce víťazstvo proti Skalici okorenené gólmi a skvelým futbalom

Tím Vladimíra Cifraniča si pripísal na svoje konto prvé ligové víťazstvo v aktuálnom ročníku Niké ligy. Na domácom trávniku Zelpo arény zdolal vo skvelom zápase 4. kola najvyššej slovenskej súťaže MFK Skalica 7:1 (3:0).

Hneď úvodné momenty zápasu priniesli veľký nápor nášho mužstva. Finálna fáza nám však naďalej nevychádzala. Hostia sa dostávali na našu polovicu len sporadicky, ale ich kontry boli o to nebezpečnejšie. Naďalej sme si trpezlivo pripravovali strelecké pozície, hoci nám niekoľkokrát chýbal len povestný krok k dosiahnutiu prvého sezónneho zásahu. V 27. min to ale prišlo. Yirajang naviedol loptu na stred a ako na podnose poslal gólovú prihrávku Gajčíkovi. Ten parádnou strelou do pravého horného roku Junasovej brány otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 34. min sa aktívny Yirajang dostal v pokutovom území do situácie, keď mohol opäť prihrávať, ale zvolil strelu. Nenamieril však medzi žrde. Už o dve minúty bol príliš blízko hosťujúcemu brankárovi, aby ho dokázal obstreliť. Aj záver prvého polčasu patril gambijskému krídelníkovi. Jeho gólovú strelu po nezištnej prihrávke Talakova vyrazil Junas na roh. V záverečnej minúte prvého polčasu zabojoval Oravec. Yirajang ustál súboj a odrazenú loptu poslal do siete – 2:0. V záverečnej minúte riadneho hracieho času prvého polčasu sme sa radovali po tretí raz. Akcia začala opäť u Yirajanga a na jej konci po skvelej kombinácii Galčík – 3:0.

Druhý polčas sme odštartovali tam, kde sa prvý skončil. Hrali sme aktívne a už po necelých siedmich minútach hry upravil na rozdiel štyroch gólov Ridwan – 4:0. Po hodine hry zasiahol systém VAR, ktorý odhalil faul Štefánika v pokutovom území. Vlasko pokutový kop premenil, hoci Danko si na jeho penaltu siahol – 1:4. V 72. min bolo opäť o štyri góly. Ridwan zatiahol loptu do pokutového územia a následne nechal vyniknúť Smékala – 5:1. Už o dve minúty mierila strela Juritku k žrdi, no Junas ju dokázal vytlačiť na roh. V záverečnej minúte riadneho hracieho času bol na konci skvelej akcie stredom ihriska Juritka a jeho „obaľovačka“ k pravej žrdi – 6:1. To ešte nebolo všetko. V nadstavenom čase ten istý hráč upravil na konečných 7:1.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 7:1 (3:0)

Góly: 27. Galčík, 45. Yirajang, 45. Galčík. 53. Ridwan, 72. Smékal, 90. Juritka, 90. Juritka – 62. Vlasko (pen.)

Žlté karty: 40. Chyla, 45. Mielke, 60. Štefánik, 87. Juritka – 74. Mášik, 90. Ranko

Rozhodovali: Dzivjak – Hancko, Pozor

Diváci: 867

FK Železiarne: A. Danko – Mielke, Oravec, Koštrna – Grešák (78. Deml), Chyla, Štefánik (78. Slávik), Ridwan – Yirajang (60. Smékal), Talakov (60. Juritka), Galčík (82. Ďatko)

MFK: Junas – Černek, Ranko, Hradecky, Morong – Kopas (46. Matejov), M. Nagy (85. Hollý) – Mášik, Alves (46. Vlasko), Yao (74. Leginus) – Fábry (46. Jibril)

Vladimír Cifranič (tréner Podbrezovej): „Som rád, že sme sa rehabilitovali výkonom aj výsledkom za posledný zápas v Košiciach, ktorý nám nevyšiel. Som rád za chalanov, že duel zvládli. Veľká vďaka patrí asistentovi Markulíkovi, bude vedieť prečo. Od začiatku zápasu nám vyšiel plán. Chceli sme dobrú defenzívu súpera roztrhať nábehmi a loptami za obranu. To robilo Skalici problémy. Boli sme efektívni, ešte ďalšie šance sme nevyužili. Hráči sa sami presvedčili, že sa oplatí drieť a veriť tomu, čo sa v klube robí a aká je tu nastavená filozofia. Hlavne za nich som rád. Máme útočné mužstvo, dnes sa to s gólmi zlomilo a roztrhlo, dúfam, že sme sa nevystrieľali do ďalších kôl.“

Pavol Majerník (tréner Skalice): „Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Fungovali sme možno nejakých desať minút, keď sme chceli byť aktívni, keďže sme vedeli ako je súper nebezpečný pred pokutovým územím. Obrovské problémy nám však robili nakopávané lopty za obranu. Veľká škoda najmä konca prvého polčasu, kedy sme prakticky v nadstavenom čase dostali dva góly. Boli rozhodujúce a pomohli domácim. Nám uškodili. My sme sa snažili striedaniami cez polčas zápas oživiť, ale prišla ďalšia lopta za obranu, dostali sme štvrtý gól a ten bol zlomový. Nebol tam nik z chalanov, ktorí by to zdvihli. Podbrezová si výhru zaslúžila, i keď je pre nás krutá. Výkon bol však z našej strany počas celého zápasu zlý. Musíme si k tomu sadnúť a vzájomnou komunikáciou dospieť k tomu, kde sa stala chyba. Takýto výkon sa už nemôže opakovať.“