Po nevydarenom prvom polčase prehra s FC Košice

Tím Vladimíra Cifraniča prehral v zápase 3. kola Niké ligy na ihrisku FC Košice 0:3. O výsledku rozhodol už prvý polčas, v ktorom strelil domáci tím všetky svoje góly.

Zápas sa pre nás nezačal dobre. Už na konci 4. min si na center z pravej strany naskočil Medved a poslal svoj tím do vedenia – 1:0. V ďalších minútach sme boli aktívnejším tímom, diktovali tempo hry a dlhé minúty trávili na súperovej polovici ihriska. Košice sa dostávali k našej bráne len ojedinele. Boli však o to  nebezpečnejší. V 18. min Danko vyrazil na roh strelu Galloviča k ľavej žrdi. O tri minúty neskôr bol na konci ďalšej brejkovej situácie Niarchos, no hlavou nenamieril medzi žrde. V 25. min získal Ridwan loptu v strede poľa, ale Šípoš nemal problém s Galčíkovou strelou z diaľky k žrdi. V 29. min sa kolmica z hĺbky poľa so šťastím dostala až k Medvedovi, ktorý po druhý raz skóroval – 2:0. O necelých desať minút neskôr zostal na našou obranou Niarchos a nezaváhal– 3:0.

Hneď v úvode druhého polčasu sa dostával do šance Ridwan, no obrana ho dokázala spomaliť. Nasledujúcu strelu Talakova dokázal Šípoš chytiť. V 56. min predviedol po skrumáži pred našou bránou skvelý zákrok Danko. Opäť sme boli aktívnejším tímom, avšak gólové šance neprichádzali. Až v 75. min našiel Yirajang pred bránou Depetrisa. S jeho hlavičkou si však Šípoš poradil. Ďalšiu vyloženú šancu sme si napriek pokračujúcej prevahe už nevypracovali.

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (3:0)

Góly: 4. Medved, 29. Medved, 38. Niarchos

Žlté karty: 64. Krivák, 85. Jones

Rozhodovali: Kráľovič – Straka, Vitko

Diváci: 3152

FC: Šípoš – Kružliak, Krivák, Jakubko (90. Innocenti) – Zsigmund – Fabiš, Gallovič (77. Varga), M. Faško (84. Jones), Bokros – Medved, Niarchos (77. Miljanič)

FK Železiarne: A. Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Ridwan, Chyla (59. Š. Faško), Talakov, Yirajang – Galčík (74. Naphthalene), Smékal (59. Depetris), Saliman (34. Grešák)

Gergely Geri (tréner Košíc): „Sme veľmi spokojní a šťastní. Mali sme výborný vstup do zápasu. Chlapcov musím pochváliť za veľmi dobrý prvý polčas. To, čo sme si naplánovali, sme splnili do bodky. Hlavne nám pomohli góly. Boli sme efektívni. Po prestávke sme sa už nehrnuli dopredu, nechceli sme otvárať priestory. Škoda, že nám nevyšiel nejaký brejk.“

Vladimír Cifranič (tréner Podbrezovej): „Z našej strany to bol katastrofálny prvý polčas. Nenadviazali sme na výkon proti Slovanu. Robili sme chyby, ktoré domáci využili. Nedostali sme sa do hry. V druhom polčase sme boli lepší, mali sme i sľubné šance, ale domáci si už postrážili výsledok.“