Na Tehelnom poli prehra po góle z jedenástky

Tím Vladimíra Cifraniča prehral v zápase 2. kola Niké ligy na ihrisku ŠK Slovan Bratislava  0:1 (0:0). O výsledku zápasu rozhodla jedenástka domáceho tímu po sérii našich nepremenených gólových príležitostí.

Po opatrnom úvode, ktorý charakterizovalo množstvo súbojov v strede poľa, prišla strela Ridwana. Ten na konci 11. min namieri z hranice pokutového územia tesne nad bránu. V polovici prvého polčasu poslal nepríjemnú strelu vedľa pravej žrde domáci Mustafič. Danko však jeho strelu kontroloval. V 25. min Marcelli uvoľnil Maka. Jeho krížna strela skončila rovnako ako v predchádzajúcom momente vedľa pravej žrde Dankovej brány. O necelých desať minút neskôr trafil Marcelli z vnútra šestnástky do rukavíc nášho brankára. Následne Chyla zrazil spätnú prihrávku na vlastnú bránu, loptu však zastavila našťastie pravá žrď. Prvý polčas uzavrel priamy kop Galčíka k pravej žrdi, ktorý Trnovský pokryl.

V úvode druhého polčasu sa Kašia dopustil chyby. Následná kombinácia Smékala s Yirajangom skončila strelu druhého menovaného, ktorú Trnovský vytlačil vedľa žrde. V 60. min bol opäť aktívny Yirajang. Domáci brankár jeho strelu pod brvno vyrazil na roh. Gambijský krídelník mal šancu aj o ďalšie štyri minúty. Krížna strela preletela tesne vedľa pravej žrde. Následne sa skvele uvoľnil Galčík, ale sám pred domácim brankárom minul. V 76. min fauloval Grešák v pokutovom území Weissa a Barseghjan poslal domácich do vedenia – 1:0. V nadstavenom čase to ešte vyskúšali Ridwan a Naphthalene, ale Trnovský sa nenechal prekvapiť.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezvá 1:0 (0:0)

Gól: 77. Barseghjan (pen.)

Žlté karty: 57. Tolič, 66. Mak – 65. Danko, 76. Saliman

Rozhodovali: Dziviak – Hancko, Halíček

Diváci: 5338

ŠK Slovan: Martin Trnovský – Medveděv (80. Blackman), Kašia, Voet, Vojtko – Savvidis, Mustafič (66. Weiss), Tolič – Barseghjan (86. Bajrič), Mak (80. Sharani), Marcelli (66. Strelec)

FK Železiarne: Danko – Oravec, Koštrna, Mrva – Grešák (83. Naphthalene), Talakov, Chyla (80. Štefánik), Ridwan – Galčík (74. Saliman), Depetris (46. Smékal), Juritka (46. Yirajang)

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Ďakujem trénerovi Cifraničovi za gratuláciu. Aj jemu musím pogratulovať k výkonu, pretože sa na nás dobre pripravil. Odohrali sme dobrý zápas. Dá sa povedať, že sme kontrolovali situáciu, aj keď v úvode druhého polčasu nás Martin Trnovský podržal, keď výborne zasiahol pri šanci súpera. Aj my sme mali príležitosti, Róbert Mak mal veľkú možnosť, neskórovali sme. Snažili sme sa oživiť hru striedaniami, no nie je ľahké nabehnúť do takéhoto rýchleho zápasu. Podbrezová má hore rýchlych hráčov, ktorí po prestávke neustále hrozili, a museli sme si na nich dávať pozor. Veril som, že vyhráme, a že príde okamih, ktorým rozhodneme. Pri toľkých zmenách som rovnako vedel, že automatizmy nie sú také ako v pôvodnej zostave, no hráčom som zdôrazňoval, že musia byť pokojní. Som veľmi spokojný s prístupom i víťazstvom. Rovnako ako tri body bolo pred pohárom dôležité, aby sa nikto nezranil. Hráči zo seba vydali všetko. Vieme hrať aj lepšie a efektívnejšie. Dnes to vpredu nebolo také efektívne, súper však hral v jedenástich, čo je úplne normálne, a takisto sa snažil o dobrý výsledok. V nedeľu máme regeneračný deň a potom tri dni do zápasu, na ktorý sa veľmi tešíme, a dáme do toho všetko.“

Vladimír Cifranič (tréner Podbrezovej): „V prvom rade gratulujem kolegovi i Slovanu k postupu v kvalifikácii Ligy majstrov. Čo sa týka zápasu, vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Už podľa zostavy sme videli, že Slovan nič nepodcenil, a postavil silnú základnú jedenástku. Musím pochváliť chalanov, ktorí duel odmakali. V prvom polčase sme neboli možno až tak nebezpeční, ale celkom solídne sme bránili. Súper mal nejaké šance či strely, no ustáli sme to. Po prestriedaní sme boli už aj my odvážnejší, vypracovali sme si nejaké zakončenia i brejky. Situácie v ofenzíve však zatiaľ riešime veľmi zbrklo a nepresne. Tým pádom sme neskórovali a Slovan z penalty rozhodol, a preto sme dnes neuspeli.“