Na úvod sezóny remíza doma proti silnej Žiline

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča remizovali v úvodnom kole nového ročníka Niké ligy doma proti MŠK Žilina 0:0. Hoci v prvom polčase boli o niečo lepší hostia, v druhej polovici stretnutia sme boli dominantnejším tímom.

Oba tímy verné svojej povesti vstúpili do zápasu aktívne. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Prvá veľká príležitosť ale vďaka pozorným defenzívam prišla až po necelých dvadsiatich minútach hry. Priestor medzi našimi obrancami si našiel Ďuriš, ale skvele postavený Oravec jeho strelu zblokoval. O pár minút neskôr trafil ľavú žrď Javorček. Žilina získavala prevahu, ale veľmi rýchlo sme dianie na trávniku opäť dostali pod kontrolu. Záver prvej štyridsaťpäťminútovky patrili naopak nášmu tímu. Necelé štyri minúty pred koncom prvej časti vyskúšal pozornosť Belka spoza šestnástky Paraj. Hosťujúci brankár ale loptu na dvakrát skrotil.

Druhý polčas sme odštartovali nebezpečnou strelou Mrvu tesne vedľa pravej žrde žilinskej brány. V 53. min Javorček v sklze nenamieril medzi žrde. Z následného protiútoku Juritka v podobnej pozícii nepretlačil loptu okolo Belka. Po hodine hry Faško našiel v pokutovom území Ridwana, ktorý sa však nevyužil moment prekvapenia a na následnú strelu si Belko počkal. V 74. min sa v pokutom území skvele uvoľnil Ridwan, no Juritka jeho prihrávku netrafil ideálne. V týchto momentoch sme boli lepším tímom, čo vycítili aj fanúšikovia. V 79. min natiahol hosťujúceho brankára Grešák a následne hlavičkoval tesne nad Chyla.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 0:0

Žlté karty: 39. Mrva, 65. Koštrna, 82. Chyla – 47. D. Ďuriš

Rozhodovali: Dohál – Bednár, Vitko

Diváci: 1467 divákov

FK Železiarne: A. Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Talakov (56. Ridwan), Š. Faško (71. Chyla), Paraj, Grešák – Yirajang (56. Galčík), Smékal (71. Depetris), Juritka (86. Saliman)

MŠK: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (67. Ďatko), Gidi, Sauer (80. Káčer), D. Javorček – Bile (67. Kóša), Kaprálik, D. Ďuriš (80. Alijagič)

Vladimír Cifranič (tréner Podbrezovej): „Bol to ťažký zápas s kvalitným súperom. Prvý polčas bol z našej strany slabší. Žilina bola lepšia na lopte, vychádzala z presingu, prečíslovala nás v strede. Nám chýbala trpezlivosť v rozohrávke, chýbala nám ponuková činnosť, nedostávali sme sa do hry. V druhom polčase sme preskupili systém a hra sa už vyrovnala. Boli úseky, v ktorých sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si aj nejaké šance a náznaky. V konečnom dôsledku je teda remíza zaslúžená, i keď Žilina mala väčšie šance. My sme išli za výhrou do poslednej chvíle, škoda len, že sme boli zbrklejší v šestnástke. Šliapali sme však do konca, pomohli nám aj striedania, ale nezaslúžili sme si ešte asi vyhrať.“

Michal Ščasný (tréner Žiliny): „Vzhľadom na priebeh zápasu nie som spokojný s bodom. Hlavne v prvom polčase sme boli jasne lepším tímom, rovnako tak prvých dvadsať minút v druhom polčase. Po prestriedaní sme akoby trošku prestali hrať, domáci tam poslali kvalitných hráčov do ofenzívy a prišlo napokon i k závarom pred našou bránkou. Bohužiaľ, tri body robia góly, my sme nedali ani jeden, hoci vyložené šance sme mali. To ma mrzí, takisto trošku nezvládnutý záver, ale určite sme boli k víťazstvu bližšie my.“