Zápas s Liptovským Mikulášom hodnotí Nicolas Mejri

Po dvoch prehrách hostili železiari v 4. kole II. futbalovej ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Po dobrom výkone proti Skalici, ktorý však na body nestačil, sa chceli naši chlapci pred domácimi fanúšikmi vrátiť na víťaznú vlnu. V ceste nám však stal súper, ktorý v minulej sezóne skončil na 4. mieste. V tej aktuálnej  mal pred vzájomným zápasom na konte o jednu výhru viac ako domáci hráči. V Zelpo Aréne sa tak očakával atraktívny zápas dvoch vyrovnaných mužstiev. Prvú šancu zápasu mali hostia, keď už v 4. minúte po prudkom priamom kope Káčeríka lopta skončila vedľa žrde domácej brány. Skóre zápasu otvoril v 21. minúte Hric, keď sa po štandardnej situácii a niekoľkých dorážkach dostal k lopte  a zo šiestich metrov prepálil  s pomocou teču brankára Gábriša. V 39. minúte vletel do 16-ky hostí  z pravej strany Mejri,  no z blízka napálil len do bočnej siete. V 43. minúte mali obrovskú šancu hostia, no osamotený Laura po centri zľava nezakončil presne. V úplnom závere polčasu ešte predviedli rýchly brejk domáci, k zakončeniu sa dostal aktívny Galčík,  no Gábriš jeho úmysel vystihol.  Domáci o dominantnom víťazstve rozhodli v druhom polčase,  keď sa krásnymi gólmi postupne presadili Mejri, Straňák a po najkrajšej akcii zápasu aj striedajúci Špyrka.

V piatkovom zápase videlo 763 divákov množstvo kvalitných individuálnych výkonov. V domácom drese patril k najaktívnejším futbalistom hráč s číslom 7 Nicolas Mejri. Z môjho  pohľadu  to  bol  zo začiatku veľmi  vyrovnaný zápas. Súper na nás vybehol a mal som pocit, že sme z toho boli zaskočení. My sme sa však otriasli, začali sme vyhrávať osobné súboje a spresnili sme hru. Postupne sme si vytvorili jednu šancu za druhou, ktoré sme už v druhom polčase premenili. Som rád, že sa mi podarilo dať  gól  a na jeden  prihrať.  Bol to  z  našej strany výborný výkon,“ začal svoje hodnotenie Nicolas. Stále len 19 ročný futbalista v zápase hýril aktivitou. Jeden gól sám strelil, na ďalší prihral, dostal sa do viacerých sľubných šancí. „Myslím si, že so svojim výkonom môžem byť spokojný. Na ihrisku som sa cítil skvelo, úlohy, ktoré mi dal tréner, som splnil. Najväčšiu radosť mám však z tímového výkonu. Na ihrisku sme ťahali za jeden povraz, chalani dreli, bojovali,“ vyzdvihol tímový výkon jeden z jeho najmladších členov. A ako videl gólovú situáciu z 54. minúty? „Domino Straňák skvele získal loptu, prihral ju Matúšovi Marcinovi, ten mi ju pekne posunul do behu a ja som ju vonkajším priehlavkom umiestnil ponad padajúceho brankára k pravej tyči.“ Po Galčíkovi je tak Mejri druhým odchovancom v našom drese, ktorý sa presadil aj strelecky. Gól proti Liptovskému Mikulášu bol už jeho druhým v sezóne. Ten prvý zaznamenal v 3. kole na pôde MFK Skalica, keď v 87. minúte zmiernil našu prehru v pomere 3:1. „Tak je pravda, že v Skalici sme si nezaslúžili prehrať, ale taký je futbal. Mňa, a myslím že aj cely tím, tá prehra zdravo nahnevala. Počas celého týždňa sme tvrdo pracovali, vedeli sme, že ak zopakujeme výkon zo zápasu v Skalici, výsledok sa dostaví. Zatiaľ sa cítim veľmi  dobre, či už herne alebo  mentálne, aj keď  som  toho  zatiaľ  veľa  neodohral. Myslím si však, že ak budem takto  pokračovať, tak môžem nášmu mužstvu  pomôcť,“ zakončila svoje rozprávanie veľká nádej Podbrezovského futbalu.