Postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu po vysokom víťazstve s Chlebnicami

Tím Vladimíra Cifraniča vyhral v 2. kole Slovnaft Cupu s TJ Tatran Chlebnice 8:0 (4:0) a postúpil do ďalšieho kola domácej pohárovej súťaže. Dva góly zaznamenali Samuel Ďatko a Daniel Smékal. Po jednom pridali Ondřej Deml, Kayode Saliman, Samuel Štefánik a Alasana Yirajang.

Od úvodu stretnutia sme potvrdzovali, že kvalita je na našej strane. S pribúdajúcimi minútami narastal rozdiel v skóre. Divákom sme okrem pekných gólových akcií predviedli množstvo ďalších pekných futbalových momentov. Domáci tím sa síce snažil, ale rozdiel niekoľkých súťaží bol badateľný. Už v úvode druhej desaťminútovky otvoril skóre stretnutia Smékal. Po necelej polhodine hry sa skvelou strelou predviedol aktívny Ďatko. O pár minút neskôr upravil na rozdiel troch gólov Deml. Gólový účet prvého polčasu uzavrel dvojgólový Ďatko – 4:0.

Druhý polčas priniesol rovnaký obraz hry ako prvá štyridsaťpäťminútovka. Už po pár minútach hry skóroval Saliman – 5:0. V 62. min zvýšil Štefánik a o necelých desať minút neskôr skóroval po druhý raz pohotový Smékal – 7:0. Medzitým sa vyznamenal aj náš brankár Domaniský, ktorý domácim pokazil gólovú radosť. V 86. min zápasu uzavrel skóre stretnutia Yirajang – 8:0. V domácom tíme sa napriek inkasovaným gólom niekoľkokrát blysol brankár Suroviak.

TJ Tatran Chlebnice – FK Železiarne Podbrezová 0:8 (0:4)

Góly: 11. Smékal, 28. Ďatko, 34. Deml, 39. Ďatko, 49. Saliman, 62. Štefánik, 70. Smékal, 86. Yirajang

Žlté karty: 65. Kantár

Rozhodovali: Matej – Železňák, Gregorec

Diváci: 780

TJ Tatran: Suroviak – Marek Bakoš (61. Kantár), Nemček, A. Zuber, J. Zuber (33. Michal Bakoš), Tomaga, Ťapajna, F. Ďuroň, Zavoďančík (46. M. Ďuroň), Zrnčík (13. Gablovič, 61. Mudroň), Borek

FK Železiarne: Domaniský – Mrva (46. Mielke), Oravec (46. Grešák), Lajčiak – Slávik, Chyla (46. Štefánik), Deml, Ďatko (57. Talakov), Saliman – Juritka (57. Yirajang), Smékal