Po remíze s AS Trenčín

Vo štvrtom kole cestovali futbalisti z Horehronia do Trenčína, ktorý okrem módy ponúka aj kvalitný futbal. Miestny AS však v posledných mesiacoch nepredvádza až také výkony, na aké boli fanúšikovia zvyknutí napríklad zo sezón 2014/15 a 2015/16, kedy sa klub tešil z majstrovských titulov.

Napriek tomu nečakal zverencov Karola Praženica ľahký zápas. Spomínaný kouč spravil najvýraznejšiu zmenu na hrote útoku, kde nenasadil doposiaľ veľmi dobre hrajúceho Andreja Rendla, ale z krídla tam posunul Holanďana Endyho Bernadinu. Ďalšiu šancu v základnej zostave dostal okrem osvedčených opôr Kamil Kuzma, miesta defenzívnych záložníkov zaplnili opäť Lukáš Migaľa a Ľuboš Kupčík, ktorí by mohli tento problematický post vyriešiť.

Trenčínu domáce prostredie velilo zvíťaziť a „Ševelovci“ sa snažili útočiť hneď od začiatku zápasu. Zahanbiť sa ale nenechali ani Podbrezovčania, čoho odzrkadlením bol vyrovnaný súboj. V sedemnástej minúte musel ihrisko nútene opustiť Hilary Gong, o jedenásť minút na to chcel Martin Válovčan prejsť do úvodnej šance, lenže Chovan vybehol vysoko z brány a včas nebezpečenstvo zažehnal.

O ďalších jedenásť minút neskôr sa tešili fanúšikovia AS. Tí videli po rohovom kope presný zásah obrancu Lukáša Skovajsu. Domáci hráč využil menšie zaváhanie brankára Martina Kuciaka, ktorému pri zákroku prekážal Rangelo Janga.

Podbrezová napriek tomuto momentu zbrane nezložila a do prestávky zahrozila ešte dvakrát. Najskôr Chovan vyrazil center k Migaľovi, ktorý vystrelil tesne vedľa a už v nadstavenom čase mohol filigránsky skórovať skúsený a aktívny Miroslav Viazanko. Využil síce vybehnutie gólmana, avšak oblúčikom prehodil aj bránu.

Po návrate z kabín sa okamžite predviedol Janga. Jeho prvú strelu Martin Kuciak perfektne vyrazil, no reprezentant karibského Curacaa si došiel aj pre dorážku, ktorú spred prázdnej časti svätyne hostí poslal nad. Neuspel ani mladý Kvocera, pokus z hranice šestnástky mu nesadol a do brány sa nezmestil.

Následne dva dobré centre v rozpätí dvoch minút vyprodukoval kapitán Trenčínu Kleščík. Prvý zakončil hlavou nad Janga, druhý nepresnou strelou Gruzínec Beridze. Na druhej strane mal obrovskú možnosť striedajúci Matúš Mikuš. Djordjević ho našiel skvelým pasom, slovenský forward o niekoľko centimetrov minul.

Šťastnú ruku mal Karol Praženica v 67. minúte. Do hry totiž prišla predsezónna posila z 1.FC Tatran Prešov Dávid Leško, ktorý vymenil Kamila Kuzmu a už o dve minúty sa novic mohol tešiť z prvého ligového zásahu v drese Podbrezovej. Pomohlo mu k tomu síce zaváhanie Chovana, no jeho gól z priameho kopu mu už nezoberie nik.

„Železiari“ sa dokonca mohli postarať o otočenie výsledku, lenže to by sa Martin Válovčan musel ulakomiť. Mal veľmi dobrú pozíciu na priame zakončenie, nakoľko Chovan nestál ideálne, avšak ešte prihrával na Mikuša a ten loptu spracovať nedokázal, čím sa celá akcia zbytočne pokazila a keď v osemdesiatej minúte neuspel hlavičkou Mance, oba tímy sa rozišli po zaslúženej remíze 1:1, čo uznal aj hlavný tréner hostí.

„Mali sme jednu veľkú šancu Válovčana, ktorý zvolil nesprávne rozhodnutie. Možno sme sa tým pripravili o gól, ale treba povedať, že aj Trenčín tam mal dve nebezpečné hlavičky, ktoré mohli skončiť gólom, takže v konečnom dôsledku je pre nás bod a remíza spravodlivá. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo bodovať na ihrisku Trenčína. Do zápasu sme išli so zámerom, aby sme nenechali súpera hrať, pretože je to kvalitné mužstvo, ktoré je futbalové. Snažili sme sa držať hru čo najďalej od našej brány. Niekedy sa nám to darilo lepšie, inokedy horšie. Dostávali sme sa pod tlak hlavne po štandardných situáciách, ktoré má súper veľmi nebezpečné. Tak sa nám „podarilo“ dostať gól do šatne, kde bolo viacero chýb, ktoré sa navalili na seba. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme s výsledkom niečo urobiť, dať gól a ten zápas otočiť. Gól sa nám podarilo dať, ale súper stále hrozil viackrát nás dostal na vlastnú polovicu s tým, že nás zatlačil pred vlastnú šestnástku. Všetky tieto situácie sa nám podarilo vyriešiť relatívne dobre,“ povedal po stretnutí Karol Praženica.