„Chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa nám to,“ hodnotí zápas s Nitrou strelec gólu Filip Hlohovský

Nadstavbovú časť o udržanie sa vo Fortuna lige sme odštartovali na domácom trávniku proti FC Nitra s jasným cieľom – prelomiť sériu bez výhry na domácom trávniku a priblížiť sa siedmemu miesto, ktoré pred zápasom okupoval práve náš súper. Bohužiaľ konečný výsledok 1:1 znamenal ďalší zápas bez víťazstva pre zverencov trénera Vladimíra Veselého.

Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné a do šancí sa dostávali útočníci len sporadicky. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť mala Nitra, v 20. minúte posielal Šimončič strieľaný center pred bránu, Vantruba naň nedosiahol, ale obranca Kiwior poslal loptu do bezpečia. Na našej strane sa k prvému streleckému pokusu prepracoval Pavúk, keď po rýchlej kombinácii stredom ihriska zakončil nad bránu Pindrocha. V 24. minúte sa pri centri pred našu bránu pošmykol Šimončič a jeho nevydarený pokus pristál na brvne brány Vantrubu. Záver prvého polčasu patril železiarom. Päť minút pred polčasovým hvizdom sa k strele po spätnej prihrávke Paraja dostal Štefánik, no jeho pokus z 18 metrov obtrel pravú žrď brány Nitry. 43. minúta priniesla prvý gólový okamih zápasu. K priamemu kopu spoza pokutového územia sa postavila nová posila Podbrezovej Filip Hlohovský a krásnou strelou ponad múr poslal domácich do vedenia. Svoj gólový návrat i výkon zhodnotil po zápase: „Sadlo mi to dobre, som rád, že to tam padlo. Škoda, že mi tam ešte nepadla jedna strela spoza šestnástky. So svojim výkonom nie som veľmi spokojný. Rok som nehral a je to cítiť. Jedna vec je trénovať sám, tvrdo makať. Na druhej strane s mužstvom je to trošku iné a viem na čom mám popracovať. Mám dva týždne poriadne sa do toho oprieť a verím, že už ďalší zápas dám mužstvu viac energie, viac šancí pripravím a možno sa do nich dostanem aj ja.“

Gól do šatne pomohol viac Podbrezovej a spomínaná strela strelca nášho gólu prišla v 53. minúte. Odrazená lopta po rohovom kope našla na hranici šestnástky Hlohovského a jeho krásny volej k žrdi vyškriabal na ďalší roh brankár Nitry Pindroch. V 60. minútu asi najväčšiu šancu železiarov spálil Špyrka. Na šikovnú pätičku medzi obrancov od Štefánika si zbehol mladý stredopoliar, no bohužiaľ strele vonkajším priehlavkom chýbali centrimetre. „Sme smutní, chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa to. Škoda, že sme z tých šancí nedali na 2:0 a bolo by po zápase. Zápas bol presne o tom góle, kedy to zavrieme skôr. Potom prišla penalta a do konca to už bol boj,“ hodnotil kľúčové momenty zápasu Filip Hlohovský. Spomínaný rozhodujúci momentu zápasu prišiel v 74. minúte. Strela Vestenického trafila v našom  pokutovom území do ruky Oravca a nariadený pokutový kop Vestenický premenil 1:1. Záver zápasu už nepriniesol vyložené gólové príležitosti, a tak si obe mužstvá body podelili.

Pred nami je reprezentačná prestávka, počas ktorej hráči dozaista popracujú na zdokonaľovaní jednotlivých herných činností a dobre sa pripravia na najbližší kľúčový dvojzápas, kedy najskôr 30. marca hráme na ihrisku aktuálne poslednej Senice a o týždeň nato cestujeme na pôdu predposledných Zlatých Moraviec.